Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Oktáva A v Praze

Praha 8.B Praha 8.B Jako každý rok, i letos v září vyjely obě oktávy dobýt Prahu, resp. navštívit stověžatou matičku a absolvovat tak v podstatě poslední společnou akci třídy během celého studia. Co vše jsme v Praze viděli? Samozřejmě „základní“ lokality jako Pražský hrad, Židovské město, Vyšehrad atd., ale navštívili jsme i technické muzeum, bývalý Stalinův pomník, nedávnou minulost jsme si připomněli u Lennonovy zdi či v kryptě Památníku heydrichiády. Na vyšehradském Slavíně si zase studenti uvědomili, že ti, o nichž se učí ve škole, opravdu existovali a nejsou pouhým výplodem středoškolských učebnic.

Také jsme měli možnost shlédnout divadelní představení „Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách"- velmi neotřelé zpracování předních děl tohoto světoznámého autora. Některé z vedlejších rolí si dokonce zahráli i naši spolužáci z oktávy A.

Když už bylo dost památek a historie, přišlo na řadu divadlo; a když už jsme měli dost Prahy jako takové, jejího ruchu a množství lidí, stačilo sednout na vláček a zajet na malebný Karlštejn. A pak zpět do Prahy, do centra, na metro…

Zkrátka letošní Praha se vydařila a doufejme, že se tak vydaří i ty příští. A že na ni letošním oktávám zůstane příjemná vzpomínka. Praha 2012 je mrtvá, ať žije Praha 2013!

PhDr. V.Tabášek

další fotografie
oktáva B v Praze