Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Úspěchy našich atletů na Poháru rozhlasu

V úterý 6. 5. se na Městském stadionu ve Vítkovicích uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu. Naši školu na této známé atletické soutěži základních škol a víceletých gymnázií reprezentovala početná výprava studentů. A musíme říci, že byli velmi úspěšní.

Pohár rozhlasu je především soutěží družstev - vítězem se stává škola s nejvyšším součtem bodů ze všech disciplín, přičemž závodník může startovat nejvýše ve dvou disciplínách a štafetě. Bývá pravidlem, že se v této soutěži prosazují především atletické nebo sportovní školy. Nicméně naše gymnázium se neztratilo a vybojovalo jedno druhé (mladší žákyně), jedno třetí (mladší žáci) a dvě čtvrtá místa (starší žákyně a žáci).

Kompletní výsledky - družstva

V jednotlivých disciplínách jsme rovněž získali několik medailových umístění. V kategorii mladších žáků si pochvalu zaslouží Lucie Kunčarová z 2. A, která byla nejrychlejší na 60 m (8.71) a druhá nejlepší ve skoku dalekém (408 cm). V běhu na 600 m zvítězila Adéla Tesařová z 1. B (1:55.9) a v hodu kriketovým míčkem na třetím místě skončila Ester Mikolášová z 2. B (39,54 m).

V mladších žácích zvítězili Lukáš Holčapek v hodu kriketovým míčkem (54,35 m) a Martin Kováčech v běhu na 1000 m (3:17.32), oba z 2. A. Za pozornost jistě stojí i výkon Jiřího Zedníčka z 2. B ve skoku vysokém (140 cm, 4. místo).

Mezi staršími žákyněmi v běhu na 800 m nedala nikomu šanci Eliška Surmová z 3. A (2:29.20) a na druhém místě výborně běžela Sylvie Štiglerová ze 4. A (2:33.46). Sylva se rovněž prosadila ve vrhu koulí - její výkon 10.42 m stačil na krásné čtvrté místo.

Ve starších žácích jsme sice medailové umístění nezískali, nicméně Filip Halamíček z 3. B obsadil pěkné 4. místo v běhu na 1500 m (5:10.65).

Protože se jednalo o soutěž družstev, musíme také zmínit atlety, kteří získali nejvíce bodů (mimo štafetu). Jako rozená vícebojařka nadchla Sylvie Štiglerová (1272 b. – 800 m a koule), dále Eliška Surmová (1072 b. – 800 m a výška), Lucie Kunčarová (969 b. – 60 m a dálka), Adéla Tesařová (888 b. – 600 m a kriketový míček), Gabriela Janků (882 b. – výška, 60 m), Tomáš Baranec (869 b – 60 m a výška), Jakub Míchal (841 b – 1500 m a 60 m) nebo Filip Halamíček (817 b. – 1500 m a výška). Většina zmíněných studentů běžela taky štafety.

Samozřejmě musíme poděkovat i všem ostatním závodníkům za jejich mnohdy kvalitní výkony a hlavně za ochotu reprezentovat naší školu. Kompletní výsledky najdete na:

Kriketový míček: E. Mikolášová 39.54, A. Adamusová 37.28, A. Tesařová 36.88;

Štafeta 4 x 60 m: 36.19 (4. místo) – Kunčarová, Vojvodíková, Kortusová a Vincourková