Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Závody Ostravského běžeckého poháru mládeže

Ostravský běžecký pohár mládeže má dlouholetou tradici. V běžecké sezóně probíhá na území našeho města několik závodů, kde mezi sebou soupeří nejen registrovaní atleti, ale i začínající sportovci. Hlavním smyslem této soutěže je tedy hledání nových talentů.
Jednotlivých závodů se zúčastňují také studenti našeho gymnázia. Někteří reprezentují svůj atletický oddíl, někteří přímo naše gymnázium. Ve čtvrtek 17. 10. se poblíž naší školy – v blízkém lese u železniční tratě, konal 7. závod OBPM. V závodě na 1200 m v kategorii starších žákyň (ročník 1998-99) obsadila krásné druhé místo Sylvie Štiglerová ze 4. B. V nejmladší kategorii žaček (r. 2002-3) v závodě na 400 m se na startovní čáru postavily dvě studentky z primy – Adriana Adamusová v silné konkurenci „profesionálek“ obsadila šesté místo a Barbora Selesová skončila devátá.
V poháru se tradičně daří i registrovaným atletům. Závod na 800 m v kategorii mladších žákyň (r. 2000 – 2001) vyhrála Eliška Surmová z 3. A a na stejné trati v mladších žácích Pavel Kraus z 3. A doběhl na 5. místě. V celkovém pořadí poháru u mladších žáků vede Martin Kováčech z 2. A, Pavel Kraus je pátý a v mladších žačkách má nejvíce bodů Eliška Surmová.
Věříme, že tyto úspěchy přilákají i další běžecké nadšence. Poslední příležitostí v letošním roce bude finále poháru v areálu ZŠ Dvorského, které proběhne 31. 10. od 14.00 hodin.

Mgr. Jiří Surma