Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Kongres Doprava Ostrava 2012

Doprava 2012

26. listopadu 2012 proběhl v Ostravě v kongresovém sále hotelu Imperiál devátý ročník kongresu pro střední školy a naše škola samozřejmě nemohla chybět. Pro letošní rok bylo vybráno téma „ DOPRAVA 2012“. Cílem kongresu bylo poukázat na současnou situaci v různých druzích dopravy, vyzdvihnout její problémové stránky a pokusit se navrhnout jejich řešení.

Pořadatelem akce bylo jako obvykle Producentské centrum PROFIL Mariánské Lázně, s.r.o., sponzorem společnost Severočeské doly, a. s. a celou akci zaštítil hejtman MSK Miroslav Novák. Přítomni byli zástupci firem Severočeské doly, a.s., ČD Gargo a.s., SILNICE MORAVA a.s., ČD a.s., a starosta městského obvodu Ostrava – Poruba .

Kongresový naplnilo zhruba 180 studentů středních škol Ostravy, Opavy, Havířova, Karviné, Frýdku-Místku, Třince, Českého Těšína a Bohumína. Studenti si, jako obvykle, mohli vybrat ze sedmi předložených okruhů a prezentovat své návrhy a zamyšlení k danému tématu. Každý účastník měl na své vystoupení maximálně 15 minutový limit.

Probírané okruhy:
    - Využití železniční doprava
    - Ekologie a doprava po železnici
    - Omezení kamionové dopravy
    - Využití lodní dopravy
    - Města a dopad na životní prostředí v rámci průjezdu kamionové dopravy
    - Ekonomika různých forem přepravy nákladů
    - Doprava budoucnosti

Naše škola se představila dvěma příspěvky.
Martin Lachnit a Michal Belina (septima B) si vybrali téma: Města a dopad na životní prostředí v rámci průjezdu kamionové dopravy.
Matěj Němeček (sexta A): Využití železniční dopravy - Regionální železniční doprava a její perspektivy v Moravskoslezském kraji (pdf 39 MB).Mgr. Renáta Foltová

Fotografie z akce