Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Představujeme Oktavián


Časopis Oktavián vydávají studenti Gymnázia Ostrava-Zábřeh od roku 1995. Zprvu jen jako občasník k rozšíření nejvydařenějších studentských prací a od roku 2000 jako měsíčník plný studentského života mladých žurnalistů.
Dlouhou dobu byl Oktavián veden Mgr.E. Birkovou. Za jejího patronátu Oktavián zavedl a zpestřoval svůj obsah i podobu a získal mnohá ocenění. Náš časopis se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími středoškolskými časopisy Moravskoslezského kraje.

Postupně obměňovaná redakce nabyla novinářských znalostí v seminářích a kurzech pro školní časopisy, za všechny jmenujme vícedenní seminář pro redaktory školních časopisů na Slezské Universitě v Opavě. Redakce se schází jednou týdně v rámci zájmového kroužku, kde redaktoři plní své časopisecké úkoly. Díky nárokům na čas i kreativitu školních novinářů se redakce ustálila na schopném a fungujícím týmu, v současnosti vedeným Mgr. Jindřiškou Konečnou.

Zatím Oktavián funguje díky finanční podpoře školy a Sdružení rodičů a přátel školy při Gymnáziu Ostrava-Zábřeh. Velmi by nám pomohla podpora ze strany budoucích sponzorů. I my máme co nabídnout!

Kontakt: oktavian-zabr @ seznam.cz
WebBlog: www.oktavian.blog.cz


Za redakci Oktaviánu: Matěj Flaschka, šéfredaktor