Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Aréna plná krásných slov

Již pošestnácté se letos uskutečnila mezigymnaziální recitační soutěž, kterou pořádá Gymnázium Olgy Havlové. Stejně jako v loňském roce, tak i letos se tato přehlídka mladých talentů uskutečnila v Komorní scéně Aréna v Ostravě.
V letošním roce se do soutěže přihlásilo osm gymnázií moravskoslezského kraje. Šest gymnázií zastupovalo Ostravu, pozvání přijalo také Mendelovo gymnázium v Opavě a Gymnázium Josefa Kainara v Hlučíně.
Výborné výkony všech soutěžících hodnotila odborná porota složená z vyučujících výše uvedených gymnázií a dvou herců tamějšího divadla.
Po loňském ročníku se pořadatelé této soutěže rozhodli, že zruší kategorii nižší/vyšší gymnázium a zavedou kategorii poezie/próza.
Studenti naší školy soutěžili v kategorii poezie a myslím, že se za své výkony rozhodně nemusí stydět. Svědčí o tom 1. místo studenta kvarty A, Martina Saipa, který oslnil členy poroty bajkou Ivana Andrejeviče Krylova s názvem Vrána a liška.
Zvláštní ocenění si odnesl také student septimy A, Michal Růčka. Naše dvě studentky ze sekundy B, Eliška Adamovská a Rebeka Rollerová, byť předvedly výborný výkon, to měly o poznání těžší, jelikož mezi soutěžícími převládali starší studenti.
Musím říci, že jsem ráda, že se v dnešní době najdou studenti, kteří rádi sáhnou po hezké knížce a nebojí se vystoupit a oslnit tím, co je jim blízké.


J.Konečná