Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Žaci školy a dobrovolnictví

Obrázek
Naše škola dlouhodobě spolupracuje s dobrovolnickým centrem organizace Adra a od roku 2011 nese čestný titul Škola podporující dobrovolnictví.
Na jaře se studenti 6.A zapojili do Velikonoční sbírky. Třída byla oceněna jako nejúspěšnější ze zúčastněných tříd ostravských škol .
V rámci zájmových dnů se naši studenti i letos zapojili do dobrovolnické činnosti. Kateřina Andrysová, Lenka Hýlová, Kristýna Sýkorová (4.B) a Veronika Martenová (5.A) si připravily program pro pacienty dětského oddělení Vítkovické nemocnice a prožili s nimi odpoledne plné her.
Radek Melša, Martin Holušek (5.A) a Filip Košťálek (4.B) spolu s dalšími členy skupiny historického šermu Argentis vystoupili se svým programem v Domově Barevný svět. Diváky byli klienti ze čtyř zařízení Domova pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek. Po vystoupení se studenti věnovali klientům při přátelském povídání, společném fotografování a posezení u táboráku.

Mgr. Veronika Bartoňková
30.6.2011

fotografie z akce

Další dobrovolnické aktivity

V rámci projektu Zájmové dny 2010 zpříjemnili naši žáci den pacientům dětského oddělení ve Vítkovické nemocnici, v LDN v Bílovci a v Domově pro seniory. více

Jeden den dobrovolníkem

Studenti školy se rozhodli v rámci projektu "Zájmové dny 2009" pomáhat. Připravili si program pro klienty Domova seniorů IRIS více