Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Celostátní soutěž školních časopisů 2011

Obrázek Obrázek Obrázek Redakce našeho školního časopisu Oktavián se letos opět zúčastnila akce, při níž se udělují ocenění školním časopisům. Stejně jako v minulých ročnících jsme se podívali do krásného, ale sychravého Brna.

V letošním roce došlo v této soutěži ke dvěma změnám. První spočívala v tom, že celostátního kola se směly zúčastnit pouze ty redakce, které postoupily do krajského kola, což byl i náš případ. Druhou novinkou bylo rozdělení vyhlašování výsledků do dvou dnů, z nichž jeden byl vyhrazen základním školám a druhý středoškolským redakcím.

Studenti i pedagogové měli možnost navštívit několik workshopů, které ale bohužel probíhaly současně, takže nebylo vůbec jednoduché si vybrat, protože nabídka byla opravdu pestrá. Jeden člen každé redakce zůstal na workshopu s názvem Žurnalistou na střední škole, kde měl za úkol představit svůj časopis. Tématem dalšího workshopu byla média a propaganda, také jsme se mohli dozvědět, jak vypadá život žurnalisty a tiskového mluvčího. Fotografům jednotlivých redakcí byl určen worshop s názvem "Fotografie v médiích".

V poslední hodině této akce proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a Oktaviánu se i letos podařilo uspět, tentokráte v kategorii "Obsah časopisu", kde jsme získali rovnou první místo. Jsme rádi, že naše práce není marná a že se časopis líbí. Snad toto skvělé umístění bude naší motivací i do dalších let.

Mgr. Jindřiška Kaszová