Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Výstava školních časopisů Moravskoslezského kraje

obrazok
Ve dnech 14. – 28. 2. probíhá v předsálí Domu kultury města Ostravy výstava školních časopisů Moravskoslezského kraje.
S myšlenkou uspořádání celokrajské soutěže školních časopisů přišla E. Birková, učitelka českého jazyka, naší školy. Soutěžní výstavu uspořádal dětský internetový časopis Sólokapr ve spolupráci s občanským sdružením Novináři dětem. Do soutěže se přihlásilo se svými časopisy 58 základních a středních školy kraje. Studenti naší školy pomáhali při instalaci výstavy a zúčastnili se soutěže se svým časopisem Oktavián.
Pětičlenná porota pracovala ve složení B.Uhlíř - redaktor Moravskoslezského deníku, M.Kaspříková - koordinátorka Sólokapra, E.Birková, R. Cibulka - editor Sólokapra a T. Havránek - výtvarník a grafik. U přihlášených časopisů posuzovala strukturovanost, aktuálnost obsahu, provázanost se školou a problémy žáků, stylistickou úroveň článků, přiměřenost obsahu věku čtenářů a grafickou úpravu.
Cenu za vítězství si odnesl časopis Mendelíček ze ZŠ Mendlova v Karviné – Hranicích, druhé místo obsadil Chaopis vydávaný Gymnáziem a SOŠ v Orlové-Lutyni a na třetím místě se umístil časopis Teď my z bruntálského gymnázia na Dukelské ulici.
Naši studenti teď mají příležitost inspirovat se novými nápady pro náš Oktavián.