Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Dětské sborové studio Ko-Ko nezahálelo

Vystoupení na Portě Vystoupení na Portě Malé sborové studio Ko-Ko, které je od října letošního školního roku součástí našeho gymnázia ani v druhém pololetí nezahálelo. Zpěváci se účastnili mnoha akcí, na kterých reprezentovali nejen sebe a svou školu, ale také město Ostravu.

Po úspěšném novoročním koncertu následovalo například hostování na soutěži folkových kapel Porta 2012, soutěžní klání přípravného oddělení na Krajské soutěži DPS v Orlové, přehlídka ostravských sborů Veselé zpívání či účinkování při příležitosti předávání maturitních vysvědčení letošním absolventům.

Nejnáročnější však pro všechny byl poslední měsíc. Sbor se zúčastnil celostátní akce Noc kostelů, která proběhla 1. června a zpíval pro posluchače v kostele v Dětřichovicích. Dále vystoupil v komorním seskupení na Slavnostech obvodu Ostrava Jih a také jako jediný ostravský zástupce účinkoval na Festivalu Poodří Františka Lýska v Jistebníku.

koncert 24.6.2012 Vrcholem celého školního roku byl koncert s Pěveckým sdružením ostravských učitelek, který se uskutečnil v neděli 24. června v kostele Sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu. Zde se samostatně představily oba sbory s vlastním repertoárem a také společně nastudovanými skladbami.

Tímto koncertem ale činnost sboru v tomto školním roce rozhodně nekončí. V červenci čeká nejstarší oddělení zájezd do slovenských Košic, kde bude reprezentovat obvod Ostrava Jih na festivalu Kultúrne leto 2012 a to samostatným hodinovým koncertem. V srpnu se zpěváci potkají na týdenním Letním táborovém soustředění, kde budou pracovat na repertoáru pro další školní rok a především na skladbách pro nejprestižnější soutěž dětských pěveckých sborů Porta musicae 2012 (Nový Jičín), které se Ko-Ko zúčastní v listopadu příštího školního roku.

Chtěli bychom moc poděkovat všem zpěvákům za obrovský kus práce, který odvedli v tomto školním roce i za jejich nadšení a vytrvalost. Víme, že zpívání v našem sboru není jednoduché, ale díky vaší práci je tento sbor takový jaký je. Zároveň děkujeme i rodičům za podporu a trpělivost.Sbormistři Mgr. Lenka Velikovská a Bc. Zdeněk Ševčík