Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

4. ročník Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů

V úterý 24. dubna se uskutečnil v hlavním sále Domě kultury Akord, Ostrava-Zábřeh 4.ročník krajské soutěžní přehlídky středoškolských pěveckých sborů s postupem do celostátního kola v Opavě. Hlavním organizátorem tohoto regionálního kola bylo Gymnázium Volgogradská ve spolupráci s Domem kultury Akord a NIPOS-Artama Praha. Regionální kolo proběhlo za účasti 10 pěveckých sborů ze škol Moravskoslezského a Zlínského kraje.

V I.kategorii (sbory s povinnou skladbou) soputěžilo 5 sborů, dva dívčí a tři smíšené. Ve II.kategorii (sbory bez povinné skladby) soutěžilo 5 smíšených sborů. Celkem vystoupilo více jak 270 studentů uvedených škol.

Letošní ročník umožnil všem zúčastněným velmi široký a neomezený výběr repertoáru, což se výrazně projevilo na celkové výborné úrovni soutěžních vystoupení.
I když nebyl kladen důraz na hudební vyspělost, všechna vystoupení hodnotila odborná porota, která pracovala ve složení Markéta Haluzíková, Yurii Galatenko a Josef Zajíček, velmi dobře. Mnohé předvedené výkony byly na vysoké umělecké úrovni.

Pozitivní ohlasy publika a kladné hodnocení odborné poroty jistě budou dostatečnou motivací do další práce zúčastněných sborů.

Těšíme se na vaši účast v příštím školním roce

Mgr. Lenka Velikovská

Realizaci přehlídky finančně podpořilo Statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Ostrava-Jih a Ministerstvo kultury ČR.Zúčastněné školy:
- Gymnázium Volgogradská, Ostrava-Zábřeh
- Janáčková konzervatoř a gymnázium ve Ostravě
- Gymnázium Karviná
- Gymnázium Orlová
- Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm
- Církevní konzervatoř Opava
- Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí
- Gymnázium J.Škody Přerov