Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

O pohár Alberta Einsteina aneb Fyzikální toulky Ostravou

Plakát WYP 2005
Při příležitosti probíhajícího Světového roku fyziky 2005 vyhlášeného organizací UNESCO k připomenutí stoletého výročí sepsání tří legendárních článků Alberta Einsteina uspořádali členové komise fyziky na našem gymnáziu fyzikální soutěž O pohár Alberta Einsteina aneb Fyzikální toulky Ostravou.
Do řešení úkolů soutěže se aktivně zapojilo celkem osm týmů studentů z nejrůznějších tříd naší školy, dlouhodobě se však soutěži věnovalo pouze pět týmů (tři z 2.B a po jednom týmu z 5.B a ze 6.A).
Ve čtvrtek 22. prosince 2005 proběhlo za účasti vyučujících fyziky a vedení školy slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen členům nejlepších týmů. Vítězi soutěže se stali členové týmu Sumahope ve složení Jiří David, Petr Hons, Marie Koutná a Susan Müllerová ze třídy 5.B.
Na druhém místě skončili Antifyzici (Petr Hýl, Alžběta Lýsková, Tereza Peňázová a Denisa Raždíková ze 2.B) a na třetím místě se umístil tým Hohalari ve složení Hanka Červenková, Leona Karasová a Erika Mirová ze 2.B.
Všem soutěžícím i dalším studentům školy přejeme hodně elánu a úspěchů při řešení dalších fyzikálních soutěží, vyučující fyziky.

Několik fotografií z vyhlášení výsledků soutěže máte možnost shlédnout zde.


Pravidla soutěže, soutěžní otázky, soutěžící družstva a další zajímavosti