Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Soutěž středoškolských pěveckých sborů 2014

6. postupová přehlídka Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů

Ve středu 16.dubna 2014 se do Ostravy sjedou středoškolské pěvecké sbory z celého Moravskoslezského kraje, aby změřily své dovednosti v soutěži o postup na celostátní přehlídku Opava Cantat 2014. Tato soutěž navazuje na tradici přehlídek gymnaziálních pěveckých sborů, kterou v Ostravě založila v roce 1995 profesorka našeho gymnázia paní Markéta Haluzíková.

V odborné porotě zasednou - prof. Lumír Pivovarský – sbormistr, hudební pedagog a člen Sdružení sborových dirigentů Asociace hudebních umělců a vědců, Yurii Galatenko – sbormistr opery Národního divadla moravskoslezského, společně s paní Markétou Haluzíkovou, předsedkyní poroty. Odborná porota zhodnotí jednotlivá vystoupení a nejlepší sbory vybere k účasti na celostátní přehlídku.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. První kategorie s povinnou soutěžní skladbou a druhá,tzv. volná, tedy bez povinné soutěžní skladby s  libovolným repertoárem. Přehlídka začne v 9:00 hod. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne cca v 13:15 hod.
Uzávěrka přihlášek je 28. března 2014.

Srdečně zveme všechny příznivce sborového zpěvu k příjemnému poslechu. Celé dopoledne bude pro posluchače i učinkující skvělým hudebním zážitkem.

Mgr. Lenka velikovská

Soutěž finančně podporuje:
Ministerstvo kultury ČR
Městský obvod Ostrava - Jih


Propozice Opava Cantant 2014
Přihláška na přehlídku