Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity





Astronomická olympiáda

Logo Astronomické olympiády Během jarních měsíců proběhlo krajské kolo Astronomické olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 8 studentů naší školy.
Řešení krajského kola je časově i vědomostně velmi náročné a tito studenti se ho zhostili opravdu výborně. Ve svých kategoriích se umístili na předních místech a dostali se mezi nejlepší studenty naší republiky.

Krajského kola kategorie G-H se zúčastnilo celkem 159 studentů. Svými výsledky exceloval Ondřej Pasečný z 2. A, který znalostmi předčil ostatní studenty, právem získal 1. místo ve své kategorii a postoupil do finále mezi 25 nejlepších studentů České republiky. Lucie Kunčarová z 2. A obsadila 14. místo, Eliška Malcharcziková z 1. A 17.místo a Alice Mrázková z 1. B 22. místo. Mezi úspěšné řešitele ve stejné kategorii se zařadili i Sandra Marešová z 2. B a Zoe Krettková z 1. A.

Krajského kola kategorie E-F se zúčastnilo 149 studentů. Na vynikajícím 8.místě se umístil Radek Zajíček ze 4. B.

V kategorii C-D naši školu reprezentoval Jaromír Mielec z 5. B, který opět předvedl skvělé znalosti z oboru astrofyziky, vybojoval 2. místo a zaslouženě postoupil do finále Astronomické olympiády.

Jaromír Mielec a Ondřej Pasečný nás budou v květnu reprezentovat ve finále Astronomické olympiády. více
Přejeme jim hodně úspěchů a jasnou noční oblohu.

Mgr. Lenka Plachtová