Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Exkurze do Paříže a Versailles, 2.-7.6.2014

V červnu měli studenti naší školy možnost strávit 4 dny v Paříži a jejím okolí a poznat tak mnoho památek, světoznámých uměleckých děl a míst spojených s historií.
Naše poznávání jsme zahájili na Náměstí Bastily, kde v minulosti stála obávaná pevnost, která byla zničena revolucionáři v r. 1789. Užili jsme si výhled z Eiffelovy věže, atmosféru čtvrti Montmartre, procházku po Champs Élysées k Vítěznému oblouku i projížďku lodí po Seině.
Mohli jsme obdivovat nádheru zámku a zahrad ve Versailles, které byly pýchou Ludvíka XIV. – „krále slunce“, i Louvru, v němž se nacházejí jedny z nejvzácnějších uměleckých sbírek na světě, včetně slavné Mony Lisy od Leonarda da Vinciho.
Využili jsme také možnosti návštěvy muzea moderního umění d´Orsay, původně nádražní haly, kde je umístěna skvělá sbírka impresionistického umění. Nevynechali jsme ani prohlídku katedrály Notre Dame, basiliky St. Denis nebo moderní čtvrti La Défense s uměleckými díly pod širým nebem. Tečkou za naší výpravou byla půlnoční zastávka u katedrály v Remeši.

Mgr. Adéla Romanowská

Další fotogafie.