Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Soutěž "Spelling Bee"

Soutěž Spelling Bee Dne 25.3.2013 se vybraní studenti z kvint a sext zúčastnili krajského kola soutěže v hláskování v anglickém jazyce „Spelling Bee“.

V letošním ročníku byla soutěž rozdělena do 2 kategorii: gymnázia a ostatní střední školy. Výsledkem byla zvýšená účast středních škol negymnaziálního typu, které v minulých ročnících neprojevovaly o soutěž velký zájem, protože se jejich studenti těžko prosazovali v soutěži se studenty gymnázií, kde je hodinová dotace pro cizí jazyk větší. Celkem přijelo 55 studentů ze sedmi gymnázií a devíti středních škol.
Z celkového počtu 33 studentů v kategorii gymnázia se pět našich studentů Dušan Janiš, Do Luong Hong Quang, Michaela Kunčarová (všichni z 5.A), Michelle Wolfová, Tereza Křižková (obě 5.B) probojovalo až do finálového kola, ve kterém se utkalo celkem 10 nejlepších soutěžících.
První místo v kategorii gymnázií obsadil Dušan Janiš, který hladce vyspeloval 40 slov a s velkou převahou v soutěži zvítězil. Na 2. místě se umístil jeho spolužák Du Luong Hong Quang.
Všem soutěžícím gratulujeme k úspěšné reprezentaci školy!

Mgr. Markéta Skálová