Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Florbalové úspěchy - naše děvčata jsou nejlepší v Ostravě!

Florbal      Naše gymnázium sice není sportovně zaměřeno, přesto pohybovým aktivitám věnujeme velkou pozornost. Nejúspěšnějším sportem je u nás florbal. Již několik let sbíráme medaile ve všech věkových kategoriích.
     Připomenu loňské úspěchy starších chlapců v Poháru ministra školství, kde na krajské úrovni obsadili pěkné třetí místo a porazil je až v samostatných nájezdech budoucí vítěz celostátního finále - ZŠ E. Zátopka Kopřivnice. V letošním školním roce tito chlapci hráli za starší kategorii - střední školy. A nevedli si špatně - mezi ostravskými gymnázii obsadili třetí místo. Gratulujeme a budeme se těšit na další rok. Složení týmu: Jan Křiva, Marek Klečka, Matyáš Sotorník, Šimon Navrátilík, Matouš Vrzala, Vít Dostál, Petr Kratochvíl, Filip Hromádka, Hoang Ngoc Minh, Petr Gurkovský a Filip Košťálek.
     Mladší chlapce městské kolo čeká až v lednu. Postup si s přehledem zajistili na začátku prosince, kdy vyhráli obvodní kolo.
     Největší radost nám ovšem udělaly dívky. Dominovaly turnaji ostravských středních škol a vybojovaly si postup do krajského finále. I ony navázaly na předcházející úspěchy - jedno vítězství a dvě druhá místa v krajských kolech. Troufnu si říci, že nám tady vyzrál „hvězdný florbalový tým“, ve kterém najdeme úspěšné studentky i sportovní talenty hrající za přední ostravské florbalové kluby nebo závodící v atletice. Složení týmu: Nikol Vinklerová, Veronika Vicianová, Kristýna Gazurová, Lucie Martiníková, Andrea Kašovská, Barbora Šigutová, Michelle Wolfová a Karla Holušová.
      Všem uvedeným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně dalších sportovních úspěchů.

Za předmětovou komisi TV
Mgr. Jiří Surma

V příloze najdete výsledky a záznam reportáže na ČT 1 z dívčího turnaje:
     reportáž České televize
     vysledky turnaje dívek
     vysledky turnajechlapců

Florbal Florbal

           Fotografie převzaty z pořadu ČT.