Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Lyžařský kurz kvint

Lyžařský kurz 2013 Ve dnech 6.3. – 11.3. 2013 se konal jako každoročně lyžařský kurz pro studenty kvint v Rakouských Alpách. Po desetihodinové cestě autobusem jsme se ubytovali v hotelu Leisacherhof v nádherném rakouském městečku Lienz. Toto se nachází nedaleko několika lyžařských center, která jsme v následujících dnech navštívili.
Po první noci a nabrání sil na další dny jsme se vydali vstříc majestátným Alpám do lyžařského centra Sillian. Počasí bylo krásné, takže si zajisté každý „účastník zájezdu“ zalyžoval tak, aby po příjezdu do hotelu akorát tak padl do postele.
V následujících dvou dnech jsme lyžovali na dvou různých místech, a to v Zettersfeldu a na ledovci Molltaler. Třetí den byl každý unavený, proto jsme se po dopoledním lyžování sbalili a vydali se do centra Lienzu, kde jsme nakoupili pohledy, které jsme následně poslali rodinám a kamarádům do Česka. Předposlední a poslední den jsme strávili v lyžařském centru Matrei – Kals.
Poslední den byl poněkud náročnější vzhledem k rannímu spěšnému balení, ale všechno jsme perfektně zvládli, takže jsme po celodenním lyžování a rozloučením s Alpami a sněhem padli do autobusu naprosto zničení, ale spokojení a už jsme se jen nechali odvézt zpátky do Ostravy.
Tento lyžařský kurz se velmi vydařil, což bylo samozřejmě i díky p.prof Dombrovské, Gajdečkové a Jonsztové a p.prof. Pospíšilovi.
Doufám, že ročníky jedoucí příští rok si jej užijí alespoň stejně jako my.

Anna Fešarová 5.A

fotografie z akce
Lyžařský kurz 2013