Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a
Fakultní škola Ostravské univerzity

Celostátní soutěž Vánoční akordy 2011

Obrázek Obrázek Obrázek V pátek 2. prosince 2011 se v kulturním domě Akord v Ostravě - Zábřehu konal již čtvrtý ročník celostátní soutěže dětských pěveckých sborů Vánoční akordy. Na tuto soutěž se sjelo 25 sborů z celé České republiky s více jak sedmi sty zpěváky.

Naše gymnázium v této soutěži reprezentovaly tři sbory. Přípravný sbor Kosmíci, koncertní sbor Ko-Ko a Komorní sbor Gymnázia Volgogradská. Zpěváci absolvovali v průběhu celého dne akustické zkoušky a soutěžní vystoupení. Vrcholem tohoto soutěžního klání byl závěrečný galavečer. Samotnému vyhodnocení soutěže a předávání ocenění pak předcházel koncert sborů, které pro slavnostní událost vybírali porotci jednotlivých kategorií. Našemu gymnáziu se podařilo mít na tomto galavečeru na pódiu dva zástupce. Možnost zazpívat si a předvést své umění všem zúčastněným měl jak koncertní sbor Ko-Ko, tak i v říjnu vzniklý Komorní sbor Gymnázia Volgogradská.

Celkově se našim sborů povedlo získat tato ocenění:
• Absolutní vítěz kategorie B – DPS Ko-Ko
• Zlaté pásmo – DPS Ko-Ko
• Stříbrné pásmo – Komorní sbor Gymnázia Volgogradská
• Stříbrné pásmo – DPS Kosmíci
• Cena poroty za dramaturgii soutěžního vystoupení – DPS Ko-Ko
• Cena poroty za sólový výkon – Markéta Lichovníková

Děkujeme všem zpěvákům za výbornou reprezentaci a věříme, že ve své práci nepoleví. Dále patří dík i PhDr. Václavu Tabáškovi za výbornou korepetici a pomoc po celou dobu slavnostního galavečera.

Zde je alespoň malá ukázka ze soutěžního vystoupení.

Sbormistři Lenka Velikovská a Zdeněk Ševčík